Zagłębie znów nie zdołało wygrać
31.10.2021
18:01:00

Piłkarze Artura Skowronka prowadzili, mieli przewagę po czerwonej kartce piłkarza Sandecji ale stracili bramkę w końcówce spotkania i musieli zadowolić się punktem.

Chociaż Sandecja była gospodarzem to mecz odbył się na Stadionie Ludowym z racji prac prowadzonych na stadionie w Nowym Sączu. W pierwszej połowie sosnowiczanie mieli swoje okazje ale brakowało skuteczności. Ta przyszła już w drugiej połowie gdy do bramki nowosądeckiego zespołu trafił Wojciech Szumilas.

Kolejną dobrą wiadomością dla miejscowych kibiców była czerwona kartka Kamila Słabego z 81. minuty. Co z tego, że Zagłębie grało w przewadze skoro 7 minut później było już 1:1. Taki wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka i Artur Skowronek znów nie mógł cieszyć się ze zwycięstwa na Stadionie Ludowym.

Sosnowiczanie nie poprawili też sytuacji w tabeli Fortuna 1. ligi. Zagłębie jest tuż nad strefą spadkową i ma tyle samo punktów co będący pod kreską GKS Jastrzębie.

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)

0:1 Wojciech Szumilas, 67. minuta

1:1 Michal Piter-Bućko, 88. minuta

Sandecja: Pietrzkiewicz – Osyra, Piter-Bućko (K), Boczek (78′ Wolny), Słaby – Chmiel, Fall, Janicki (65′ Walski), Zych (65′ Szczepanek), Kobryń – Dikov.

Zagłębie: Perdijić – Duriśka (K), Jończy, Kamiński – Ryndak, Oliveira (82′ Machała), Szumilas (90′ Tanque), Seedorf (61′ Ambrosiewicz), Gojny – Banaszewski (61′ Sz. Pawłowski), Sobczak.