Bielski robot nie ma sobie równych

fot. mat. pras./ATH

Przed tygodniem zwyciężyli w Białymstoku, teraz szykują się na niedzielny konkurs w Rzeszowie. Trzech studentów bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej w ramach działalności Koła Naukowego Inżynier XXI wieku” skonstruowało robota o nazwie Gigawonsz81. 

Ich mały cud techniki pokonał przeciwników we wszystkich walkach w kategorii sumo w Międzynarodowych Zawodach Robotów EastROBO ’2021 zorganizowanych przez Politechnikę Białostocką i zdobył tytuł Złotego Robota”. W turnieju wzięło udział ponad 60 zespołów z Polski, Litwy, Łotwy i Białorusi, które przygotowały w sumie 174 roboty. 

Więcej w relacji Szymona Brandysa.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice