Akt oskarżenia przeciwko handlarzom narkotyków

Śląski pion Prokuratury Krajowej skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko sześciu członkom zorganizowanej grupy przestępczej. Zarzucono im popełnienie 50 przestępstw, między innymi narkotykowych.

Grupa działała w latach 2016-2020, na terenie województw śląskiego, małopolskiego, a także na Słowacji i w Czechach. Jej członkowie handlowali środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi, wytwarzali także substancje, z których produkuje się metamfetaminę. 

Jak ustalili śledczy, gangsterzy wprowadzili do obrotu łącznie co najmniej 107 kilogramów amfetaminy, 135 kilogramów marihuany, 38 tysięcy sztuk tabletek ecstasy oraz ponad 4,5 miliona sztuk tabletek z zawartością pseudoefedryny. Gang podpalał też lokale gastronomiczne, by wyłudzić odszkodowania i zastraszali ludzi. 

Jeden z oskarżonych Krzysztof C. miał uczestniczyć w bezprawnym handlu bronią palną i amunicją, oskarżony jest również o posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji oraz granatów. Wobec wszystkich oskarżonych stosowany jest tymczasowy areszt. 

Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Śląski Wydział Zamiejscowy nadal prowadzi śledztwo przeciwko pozostałym 43 podejrzanym. 

Autor: Joanna Opas/pm/


Wiadomości regionalne