Nowa inicjatywa Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego

fot. Těšínské divadlo - Scena Polska - Teatr Cieszyński

"Spotkaj teatr. Dotknij teatr. Zrozum teatr” - to hasło przyświecające nowej inicjatywie Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. 

Oferta tego jedynego w pełni zawodowego teatru polskiego działającego poza granicami kraju i finansowanego przez państwo czeskie, była dotąd skierowana do odbiorców na Zaolziu lub też w niektórych większych polskich miastach dalej od granicy. 

- Teraz chcemy to zmienić i powołaliśmy do życia Młodzieżowy Klub Teatralny - wyjaśniał na konferencji prasowej kierownik artystyczny Sceny Polskiej Bogdan Kokotek. 

Temat inauguracji Młodzieżowego Klubu Teatralnego przedstawił nasz reporter Szymon Brandys w towarzystwie jednego z utworów Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice