Remis Piasta w Radomiu
14.12.2021
21:00:00

Gliwiczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie ale mecz z Radomiakiem zakończył się podziałem punktów.

Beniaminek wygrał ostatnie 6 meczów z rzędu i to właśnie podopieczni Dariusza Banasika byli faworytami tego spotkania. Na ławce trenerskiej gości zabrakło braci Fornalików. Obaj po ostatnim meczu w Częstochowie otrzymali czerwone kartki.

Lepiej w spotkanie weszli gospodarze jednak to goście pierwsi cieszyli się z prowadzenia. W 27. minucie Patryk Lipski wrzucił piłkę w pole karne, tę przyjął Michał Chrapek i uderzył nie do obrony. Po tym trafieniu Piast wyraźnie zaczął przeważać i kiedy wydawało się, że za chwilę goście strzelą drugiego gola, do głosu doszedł Leandro.

Pewny strzał zawodnika gospodarzy dał remis i kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 1:1 do siatki gospodarzy trafił Patryk Sokołowski, który głową pokonał bramkarza miejscowych idealnie wykorzystując podanie Damiana Kądziora.

Już 5. minut po zmianie stron znów we znaki gliwiczanom dał się Leandro, który minął aż 4 graczy i precyzyjnym strzałem wyrównał stan meczu. Gospodarze starali się pójść za ciosem. Kontry gości na nie wiele się zdały i tak spotkanie w Radomiu zakończyło się podziałem punktów.

- Myślę, że mógł być ciekawy mecz dla kibców przed telewizorami, którzy zobaczyli cztery bramki. Musimy szanować ten punkt, ponieważ zdobyliśmy go na trudnym terenie i z dobrą drużyną. Początek był trudny, Radomiak atakował, ale wytrzymaliśmy i to my wyszliśmy na prowadzenie. Szkoda straconych goli, szczególnie tego drugiego. Teraz przed nami mecz ze Stalą Mielec, do którego musimy się dobrze przygotować. Chcemy zdobyć w nim trzy punkty i zwycięstwem zakończyć ten rok. -powiedział po spotkaniu Frantisek Plach.

Remis nie zmienił położenia Piasta w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Gliwiczanie nadal są na 12. miejscu z 22 punktami.

Radomiak Radom - Piast Gliwice 2-2 (1-2)

0-1 - Chrapek, 27 min.

1-1 - Leandro, 40 min.

1-2 - Sokołowski, 42 min.

2-2 - Leandro, 50 min.

Radomiak: Majchrowicz - Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Nascimento (46. Cele), Kaput, Leandro, Machado (46. Rondon)- Maurides (72. Karwot), Angielski.

Piast: Plach – Konczkowski, Czerwiński, Mosór, Katranis (72. Holubek) - Sokołowski, Lipski - Kądzior (89. Ameyaw), Chrapek (84. Hateley), Vida (72. Pyrka) – Toril.

Żółte kartki: Jakubik - Vida, Kądzior.