Rośliny kojarzone z Bożym Narodzeniem

fot. Gabriela Kaczyńska/Radio Katowice

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy część drzew iglastych, dzięki czemu wiemy już które z nich najbardziej nadaje się na choinkę.

Dzisiaj do tematu choinek i świąt powracamy. Na początek zastanowimy się: która choinka jest bardziej ekologiczna, co zrobić, by cieszyła nas jak najdłużej i czym kierować się podczas wyboru takiego drzewka - o tym już teraz opowie nam Mariusz Kowalski z Nadleśnictwa w Siewierzu.


W Eko Ranku teraz mówić będziemy o roślinach, tych które zdobią nasze domy, zwykle podczas świąt Bożego Narodzenia. O jakie dokładnie chodzi? O tym Julia Góra z Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie.


Sporo mówiliśmy o choinkach i innych bożonarodzeniowych roślinach. Teraz zastanowimy się, które święta są eko: czy te współczesne, czy może te sprzed kilku dekad? Odpowiedzi na to pytanie szuka nasza najmłodsza reporterka Maja.EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.


EKO-RANEK