Wywiad z arcybiskupem koadiutorem Adrianem Galbasem

Arcybiskup Wiktor Skworc, Metropolita Katowicki, w komunikacie do diecezjan, czytanym w kościołach archidiecezji katowickiej w niedzielę 19 grudnia br., poinformował o kanonicznym objęciu urzędu przez arcybiskupa koadiutora Adriana Galbasa. 

O tym wydarzeniu Metropolita Górnośląski pisze: „Osobiście przywitałem w osobie arcybiskupa Adriana Galbasa swojego nowego i najbliższego współpracownika, a także następcę w posłudze arcybiskupa katowickiego i metropolity górnośląskiej prowincji kościelnej.” Kim jest najbliższy współpracownik Arcybiskupa Wiktora? Jak przebiegała jego droga kapłańskiej posługi? Jaki jest szczególny charyzmat Zgromadzenia, do którego należy? Jakie funkcje pełni w Konferencji Episkopatu Polski? Na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedzi w Audycji ŚLADY Polskiego Radia Katowice (102,2 FM), emitowanej w poniedziałek 20.12.2021 po godz. 19. Moim i Państwa Gościem będzie, mianowany 4 grudnia 2021r. przez Ojca Świętego Franciszka, Arcybiskup Koadiutor Adrian Galbas.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny