Paulo Sousa przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski

fot. twitter.com/Paulo MCD Sousa

Zarząd PZPN jednogłośnie podjął decyzję ws. selekcjonera reprezentacji Polski - Paulo Sousy. Portugalczyk przestał pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski.

 

Decyzja zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zamknęła dyskusję na temat przyszłości portugalskiego szkoleniowca w reprezentacji Polski. W środę w gmachu PZPN odbyło się nadzwyczajne posiedzenie zarządu. Selekcjoner naszej kadry kilka dni temu zwrócił się do związku z prośbą o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, co spotkało się ze sprzeciwem prezesa związku Cezarego Kuleszy. 

- Praca z reprezentacją Polski to wielki honor i przywilej. Dlatego nie mogło być naszej zgody na tak lekceważące podejście trenera do piłkarzy i współpracowników, a przede wszystkim do milionów kibiców, dla których kadra narodowa jest świętością. Funkcję selekcjonera reprezentacji Polski musi pełnić osoba, która oprócz odpowiedniego doświadczenia i umiejętności ma szacunek do tego stanowiska. Traktujemy tę sytuację jako cenną lekcję dla całego środowiska piłkarskiego, by w odpowiedni sposób od samego początku ułożyć współpracę z nowym szkoleniowcem – powiedział Prezes PZPN Cezary Kulesza.

Paulo Sousa został już oficjalnie zaprezentowany jako trener Flamengo Rio de Janeiro. Brazylijski klub przedstawił tą decyzję w oficjalnym komunikacie:

- Paulo Sousa został nowym trenerem Mengão. 51-letni Portugalczyk podpisał z klubem 2-letni kontrakt. Wcześniej  trener dowodził reprezentacją Polski.

W polskim związku trwają poszukiwania nowego selekcjonera, który miałby poprowadzić reprezentację w marcowych barażach o udział w mistrzostwach świata w Katarze. Nieoficjalnie następcą Portugalczyka miałby zostać Adam Nawałka. W mediach przewijają się też nazwiska Czesława Michniewicza, Michała Probieża i Jurgena Klinsmanna.

Autor: Piotr Muszalski/pm/