Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej plany na 2022 rok

Papież Franciszek w Orędziu na - obchodzony 1 stycznia - 55 Światowy Dzień Pokoju pisze, że "DIALOG MIĘDZYPOKOLENIOWY, EDUKACJA, PRACA są NARZĘDZIAMI BUDOWANIA TRWAŁEGO POKOJU". O tym, jakie pod tym względem propozycje na 2022 rok ma Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej w rozmowie z ks. Arkadiuszem Wuwrem opowiedzą dr Magdalena Jóźwik oraz ks. prof. Roman Buchta.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny