Podwyżki cen gazu

fot. Katarzyna Herbuś/Radio Katowice

Z 3 tysięcy do 10-ciu - o tyle wzrósł rachunek za gaz, który ostatnio otrzymali mieszkańcy kamienicy przy ulicy Mariackiej 8 w Sosnowcu. Lokatorzy są przerażeni, tym bardziej, że jak mówią administratorzy budynku z dokumentu wynika, że to nie koniec podwyżek. 

Sprawie postanowiła przyjrzeć się reporterka Radia Katowice, Katarzyna Herbuś. 


 

PGNiG w komunikacie skierowanym do naszej redakcji wyjaśnia, że "od 2018 r. stosowne oświadczenia o zmianie i przejściu z cennika na taryfę złożyło blisko 3400 spółdzielni/wspólnot mieszkaniowych, a w samym IV kw 2021 r. było tych podmiotów ponad 1500". 

Natomiast jeśli chodzi o powody wzrostu cen gazu: W przypadku klientów instytucjonalnych, PGNiG Obrót Detaliczny kształtuje ceny w oparciu o bieżącą sytuację rynkową, w tym oczywiście o notowania gazu na Towarowej Giełdzie Energii, które w ostatnim czasie osiągają historycznie wysokie poziomy. Wicepremier Jacek Sasin powiedział, że nowe rozwiązania ustawowe, dotyczące rozliczających się za gaz przez pośredników trafią na najbliższe posiedzenie Sejmu, w przyszłym tygodniu.


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice