Michał Kaput nowym piłkarzem Piasta

Michał Kaput został nowym zawodnikiem gliwickiego Piasta. 23-letni pomocnik, związał się z Niebiesko-Czerwonymi kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025. 

Grający dotąd w Radomiaku 23-letni pomocnik Michał Kaput przeszedł do drużyny Waldemara Fornalika na zasadzie transferu definitywnego. Gliwiczanie zapłacili 370 tys. zł, co jest najdroższym transferem w historii Radomiaka

- W życiu piłkarza są takie chwile, w których przychodzi czas na zmiany. Tak było też w moim przypadku i dlatego też zdecydowałem się na transfer do Piasta - powiedział Michał Kaput po podpisaniu kontraktu.

Michał Kaput urodził się w Wyszkowie, gdzie rozpoczynał swoją piłkarską drogę. Najpierw reprezentował barwy miejscowego klubu WOSiR, a następnie występował w zespołach młodzieżowych Polonii Warszawa. Przez rok grał jeszcze w ŁKS-ie Łomża, a w lipcu 2018 roku trafił do Radomiaka Radom. W barwach Zielonych rozegrał łącznie 113 meczów, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował dwie asysty.

 - Jestem bardzo zdeterminowany. Chciałbym wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie i pokazywać się z jak najlepszej strony, by wygrywać każdy mecz z Piastem - dodał nowy pomocnik Niebiesko-Czerwonych.

 W tym sezonie Michał Kaput zaliczył 18 ligowych występów.

Autor: Piotr Muszalski/piastgliwice.eu/pm/

 Wiadomości sportowe