Wspólnota

Ania, Emilia, Martyna, Monika, Oliwia, Daniel, Kamil i Rafał to studenci Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ks. Bartek Kuźnik udał się z mikrofonem Radia Katowice na ich spotkanie. 

Powoli kończą swoją przygodę ze studiowaniem teologii przygotowując się do obron prac magisterskich. O czym piszą? Dlaczego zdecydowali się na tej kierunek studiów? W jaki sposób pomagają ludziom i wspólnocie między nimi? O tym będą się Państwo mogli dowiedzieć w tym wydaniu Audycji „Ślady – Wspólnota”. Serdecznie zapraszamy.


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny