Poznaliśmy skład reprezentacji skoczków narciarskich na Zimowe Igrzyska Olimpijskie

fot. facebook.com/AdamMalysz

W kadrze na igrzyska znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula.

Tuż po konkursie indywidualnym w Zakopanem trener polskiej kadry, Michal Doleżal, ogłosił nazwiska pięciu zawodników, którzy będą reprezentować Polskę podczas konkursów na ZIO Pekin 2022. Impreza odbędzie się w dniach 4-22 lutego. 

Przypomnijmy, że w Pekinie Polacy będą bronić brązowego medalu, który zdobyli w rywalizacji drużynowej. Obrońcą złotego medalu, zdobytego na dużej skoczni, będzie Kamil Stoch.

Powołana na igrzyska drużyna pozostanie w kraju i nie wystąpi w kolejnych zawodach Pucharu Świata. A w tegorocznej jego edycji polscy skoczkowie spisują się przeciętnie. W klasyfikacji generalnej najwyższe miejsce zajmuje Kamil Stoch, który jest 17. Multimedalista olimpijski jest na dodatek kontuzjowany i nie wiadomo jak będzie się prezentował po urazie.

Weekend w Zakopanem też nie daje nadziei na dobre wyniki na chińskich skoczniach. Polska drużyna, bez Stocha w składzie, zajęła dopiero 6. miejsce w sobotnim konkursie. Dzień później w rywalizacji indywidualnej do II serii awansowało tylko 3 polskich skoczków. Najwyżej sklasyfikowany został Piotr Żyła, który był 17.

Autor: Piotr Muszalski/pm/


Wiadomości sportowe