Mieszkańcy Katowic nie chcą Centralnego Portu Komunikacyjnego

Wygodniej, szybciej, z przepustowością nawet do 100 mln pasażerów rocznie. Centralny Port Komunikacyjny "Solidarność" - ma powstać w Stanisławowie, 40 km na wschód od Warszawy.

W ramach inwestycji, w śląskiem zakłada się budowę ponad 100 km nowych torów kolejowych.

I choć wariantów jest kilka - dla wielu mieszkańców regionu - oznacza to zmianę dotychczasowego miejsca zamieszkania, czy utratę ulubionych terenów zielonych. W Piotrowicach, Podlesiu, Zarzeczu i Kostuchnie - ruszają konsultacje społeczne. Co o nadchodzących planach sądzą mieszkańcy południowych dzielnic Katowic sprawdziła reporterka Radia Katowice, Magdalena Pańczyk.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice