Portal e-bazarek

fot. Katarzyna Herbuś/Radio Katowice

Tworzenie krótkich łańcuchów dostaw pomiędzy producentami, a konsumentami to jedno z założeń Europejskiego Zielonego Ładu. Chodzi o pomijanie pośredników. Oprócz redukcji emisji gazów cieplarnianych celem jest również polepszenie jakości oraz bezpieczeństwa dostarczanej żywności. Czyli krótko mówiąc same korzyści. Jak je osiągnąć? 

Znaczenia nabiera sprzedaż bezpośrednia, prowadzona przez rolników. A taką właśnie znacznie ułatwia działający od pewnego czasu ogólnopolski portal e-bazarek. 

O szczegółach tego rozwiązania, z Brygidą Storczyk ze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Mikołowie, rozmawiała Katarzyna Herbuś, która odwiedziła także rolników z Nowej Wioski koło Siewierza, od niedawna korzystających z portalu.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice