Nowe przepisy dotyczące tablic rejestracyjnych

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Od poniedziałku po zakupie samochodu używanego możliwe jest zachowanie jego dotychczasowych tablic rejestracyjnych, nawet jeśli są z innego regionu kraju. 

Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Infrastruktury, pojazd musi być zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz posiadać czytelne, utrzymane w należytym stanie tablice zgodne z obowiązującym wzorem. Nowe zasady nie dotyczą tzw. czarnych tablic rejestracyjnych oraz białych z flagą PL. 

Jak mówi Łukasz Heller, kierownik Referatu Rejestracji Pojazdów Starostwa Powiatowego w Cieszynie, system obsługi klientów został odpowiednio dopasowany i pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów nie zawiódł. 


Dzięki pozostawieniu dotychczasowego numeru rejestracyjnego nie trzeba już ponosić opłaty za najczęściej wydawane tablice samochodowe w wysokości 80,- zł. 

Ministerstwo Infrastruktury wprowadziło też drugą zmianę. W przypadku konieczności naprawy samochodu osobowego można go teraz wycofać z ruchu na okres od 3 do 12 miesięcy. 

Autor: Szymon Brandys /rs/


Wiadomości regionalne