Ekspert radzi: jak skorzystać z dodatku osłonowego?

W grudniu minionego roku Sejm przyjął ustawę o dodatku osłonowym. 

Wsparcie obejmie blisko 7 mln gospodarstw domowych, co stanowi prawie połowę wszystkich gospodarstw w naszym kraju. Na ten cel przeznaczona jest kwota ponad 4 mld zł. W Katowicach złożono już ok. 6000 wniosków. Jest to 12-stronicowy formularz. Jego wypisanie nastręcza wielu problemów. W niektórych Ośrodkach Pomocy Społecznej niemal połowa jest źle wypisana. Większość złożona jest w formie pisanej, tylko 10% z podpisem elektronicznym. Podpowiadamy jak starać się o dodatek osłonowy, jakie należy spełnić warunki i na co zwrócić uwagę w formularzu. W sprawie dodatku osłonowego została otwarta specjalna infolinia: 514 714 272, która czynna jest codziennie od 7:30 do 15:30. Formularze oraz wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.mops.katowice.pl.

Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.

Każdemu damy radę - magazyn poradniczy