Ssaki

fot. Gabriela Kaczyńska/Radio Katowice

W Eko-Ranku dzisiaj sporo się będzie dziać, a to za sprawą naszych wyjątkowych gości.

Dziś rozmawiać będziemy o ssakach. Z bardzo blisko poznamy między innymi królika, jeża, a nawet i kangura. Zaczynamy.


Dzisiaj wspólnie z naszymi ekspertami poznajemy niektóre ssaki - głównie te, które często hodujemy w swoich domach. Wiemy już, czym charakteryzują się jeże i świnki morskie. Teraz czas poznać kolejnych gości.


Już za chwilę w naszej audycji pojawi się gość wyjątkowy. W Eko-Ranku przenosimy się do Akademii Rozwoju Julma w Bytomiu, gdzie z ekspertami rozmawiamy o zwierzętach domowych. Teraz pora na gościa wyjątkowego, który wyjątkowo mieszka w domu.

EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.


EKO-RANEK