Orędzie

W audycji refleksja ks. Arkadiusza Wuwera nad papieskim Orędziem na Światowy Dzień Pokoju. Ponadto w pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu nie zabraknie miejsca na rekolekcyjną refleksję. Do studia trafi aż trzech księży rekolekcjonistów, którzy prowadzą kanał Słowo spokoju na YouTube. Na koniec zaproszenie do Turzy Śląskiej na niecodzienne wydarzenie. Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny