GKS Katowice w półfinale Polskiej Hokej Ligi
11.03.2022
07:42:00

Hokeiści ze stolicy aglomeracji nie dali żadnych szans rywalom z Sosnowca i zwycięstwem 9:1 przypieczętowali awans do najlepszej czwórki PHL.

Kibice zgromadzeni w katowickiej Satelicie już od pierwszych minut mogli podziwiać skuteczność zawodników GieKSy. Strzelanie rozpoczęli już w 2. minucie meczu a pierwszą tercję kończyli wynikiem 3:0. Identycznie zakończyła się druga partia, w trzeciej co prawda Zagłębie strzeliło kontaktową bramkę ale wobec kolejnych trzech gospodarzy było to tylko trafienie na otarcie łez.

W piątek odbędą się dwa pozostałe mecze ćwierćfinałowe. Mistrzowie Polski JKH GKS podejmą drużynę z Torunia. Po czterech meczach jest remis 2-2. W konfrontacji Comarch Cracovia – GKS Tychy jest 1-3.

Do półfinału awansowali też hokeiści z Oświęcimia. Ciarko STS Sanok nie dał rady w starciu z Re-Plast Unią i przegrał 1:6 a cała rywalizacja zamknęła się w 5 spotkaniach.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 9:1 (3:0, 3:0, 3:1)

Kolusz 2, Fraszko 10, Lehtonen 18, Kruczek 31, Eriksson 31, Michalski 40, Eriksson 42, Krężołek 49, 55 – Bernacki 60

Stan rywalizacji: 4-1. Awans GKS

Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Glenn 11, A. Streltsov 28, Da Costa 38, V. Streltsov 39, A. Streltsov 54, Bezuska 59 - Marva 37

Stan rywalizacji: 4-1. Awans Unii

Autor: Piotr Muszalski/pm/polskihokej.eu