Półfinały PHL: Hokeiści JKH GKS-u przedłużyli serię
28.03.2022
08:18:00

Decydujący karny Romana Ráca dał drugie zwycięstwo jastrzębskim hokeistom. W rywalizacji z Unią Oświęcim JKH nadal przegrywa ale wraca na Jastor.

Bez Kamila Górnego, Dominika Jarosza, Gleba Bondaruka oraz Macieja Urbanowicza musieli sobie radzić mistrzowie Polski. Jednak tych braków nie było widać na lodzie gdzie obie drużyny stoczyły twardą i emocjonującą walkę.

Wynik meczu już w 4. minucie otworzyli gospodarze, którzy bardzo szybko wykorzystali okres gry w przewadze. Oświęcimianie chcieli pójść za ciosem ale w ich poczynaniach brakowało skuteczności co zemściło się przed przerwą. Bramkarz gospodarzy bronił przyzwoicie ale z dobitką Romana Ráca już sobie nie poradził.

W drugiej tercji zabrakło bramek ale nie zabrakło sytuacji. Tę najlepszą miał Mateusz Bryk, którego strzał wylądował na słupku. Chociaż w drugiej partii goście prezentowali się nieco lepiej od hokeistów Unii, to miejscowi wyszli na prowadzenie w 47. minucie meczu. Na szczęście dla mistrzów Polski na niespełna 4. minuty przed końcową syreną do bramki trafił Artūrs Ševčenko.

Przyszedł czas na czwartą dogrywkę w piątym meczu tych drużyn w półfinałowej rywalizacji. Mimo, że drużyny miały swoje okazje, nawet sam na sam, to o wyniku zadecydował konkurs rzutów karnych. W nich lepiej prezentowali się goście, którzy wygrali po trafieniu Ráca.

Spotkanie numer 6 we wtorek w Jastrzębiu-Zdroju.

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2:3 k. (1:1, 0:0, 1:1, d. 0:0, k. 2:3)
1:0 Krystian Dziubiński - Victor Rollin Carlsson, Ryan Glenn (03:46, 5/4),
1:1 Roman Rác - Siarhiej Bahalejsza, Egils Kalns (17:34),
2:1 Teddy Da Costa - Ryan Glenn, Victor Rollin Carlsson (46:49),
2:2 Artūrs Ševčenko - Frenks Razgals, Mateusz Bryk (56:42),
2:3 Roman Rác (80:00, decydujący rzut karny).

Unia: C. Saunders - N. Stasienko, J. Orłow; A. Themár, V. Rollin Carlsson, T. Da Costa (4) - R. Glenn (2), K. Paszek; A. Strielcow, W. Strielcow, K. Dziubiński (2) - M. Rogow, P. Bezuška; A. Prusak, Ł. Krzemień, S. Kowalówka - M. Noworyta, P. Noworyta; D. Oriechin, D. Apalkow, D. Wanat. Trener: Tom Coolen.

JKH GKS (2): P. Nechvátal - A. Kostek, S. Bahalejsza; M. Kasperlík (2), R. Rác (2), E. Kalns (2) - Ē. Ševčenko, M. Bryk, A. Ševčenko, V. Pavlovs (2), F. Razgals - M. Horzelski, P. Jelszański, R. Nalewajka, D. Paś, Ł. Nalewajka - J. Gimiński, J. Kamienieu, P. Pelaczyk, M. Jass. Trener: Róbert Kaláber.