Spektakl "Gomer – serce niekompletne"

W ramach audycji Raban czyli Kościół Młodych, poznamy kulisy powstania spektaklu muzycznego opartego na Biblii pt. "Gomer – serce niekompletne" autorstwa Anny Chlebicy. O pracy nad spektaklem opowiedzą: reżyserka wraz z Ewą Kasperczyk (wcielającą się w tytułową bohaterkę) oraz Agnieszką Jasińską (autorką scenografii i kostiumów). Rozmowę poprowadzi Sara Solorz. Jest to kolejne artystyczne przedsięwzięcie, w którym Kościół Młodych pielęgnuje Słowo Boże i niesie Nadzieję w Świat.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny