Zamek Sułkowskich w nowym otoczeniu. Prace modernizacyjne zakończone.

fot. Jarosław Krajewski/Radio Katowice

Zakończyły się prace modernizacyjne wokół Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej. 

Od strony wschodniej stanęła pergola, na której niebawem rosnąć będą róże, a przy wjeździe do zamku oddano do użytku brukowany dziedziniec. Zwiedzający mogą także oglądać wnętrze kaplicy św. Anny. 

—  Zakończyliśmy prace w otoczeniu budowli, których początek sięga lat 70. XX wieku — mówi Wojciech Glądys, wicedyrektor Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.

Bielscy muzealnicy oprócz zamku opiekują się też Domem Tkacza, Starą Fabryką oraz Domem Juliana Fałata w Bystrej Śląskiej. W najbliższym czasie chcieliby się zająć odnowieniem gmachu Starej Fabryki, czyli dawnego Muzeum Techniki i Włókiennictwa.

W Zamku Sułkowskich był, drzwiami potrzaskał i na książęcych kanapach sobie posiedział, Jarosław Krajewski.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice