Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości gospodarcze
Paweł Szczeszek prezesem Tauron Polska Energia
08.04.2022
10:40:00

fot. mat. prasowe

TAURON Polska Energia z nowym prezesem. W poniedziałek stanowisko obejmie Paweł Szczeszek.  

Menedżer zapowiada przyspieszenie Zielonego Zwrotu  Taurona oraz skupienie się na rozwoju sieci dystrybucyjnej. Priorytetem ma być reforma polskiej energetyki i sprawne wydzielenie aktywów węglowych do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. 

To najważniejsza reforma strukturalna polskiej energetyki w ostatnich kilkunastu latach, wręcz niezbędna z punktu widzenia zachowania bezpieczeństwa energetycznego Polski. W pierwszej kolejności skoncentruję się na pracach przygotowujących Grupę do wydzielenia  aktywów węglowych do NABE – mówi Paweł Szczeszek, który od poniedziałku pokieruje pracami zarządu TAURON Polska Energia. 

– Zdaję sobie sprawę, że reforma polskiej energetyki może budzić niepokój po stronie pracowników i ich rodzin. Chcę jasno powiedzieć, że będę walczył, by każdy objęty tym procesem otrzymał godne warunki pracy i płacy w NABE. Stronę Społeczną zapewniam, że rozpoczynam pracę w Grupie TAURON z entuzjazmem, a najważniejsze ustalenia  będą czynione w porozumieniu z reprezentantami pracowników – wyjaśnia Paweł Szczeszek.

Zdaniem menedżera przyszłość polskiej energetyki definiowana jest poprzez inwestycje w sieci. W przypadku Grupy TAURON oznacza to przyspieszenie Zielonego Zwrotu TAURONA oraz skupienie się na rozwoju sieci dystrybucyjnej, a także rozwój nowoczesnej, mutienergetycznej oferty sprzedażowej.   Zakładam, że w najbliższych latach polska branża energetyczna będzie musiała zwiększyć wydatki na rozwój odnawialnych źródeł energii i budowę magazynów energii. Priorytetem powinien również pozostać rozwój sieci elektroenergetycznych, które wymagają nowych nakładów, by być bazą dla energetyki jutra – mówi Paweł Szczeszek.

­Zdaniem menedżera kluczowe dla powodzenia transformacji grup energetycznych i realizacji dużych inwestycji w OZE będą wydzielenie aktywów węglowych oraz działania skierowane na zmniejszenie zadłużenia grup energetycznych. 

Paweł Szczeszek. jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. W swojej karierze kierował Grupą Enea, był prezesem Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja,  wiceprezesem  PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa oraz prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplne w Jastrzębiu-Zdroju.

Autor: Kamil Jasek/mm/


Zobacz także Wiadomości gospodarcze

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA