Radio Katowice
Radio Katowice / Zdrowie i styl życia
Nie daj się złapać na haczyk. Bezpłatna edukacja.
12.04.2022
14:04:00

fot. mat. prasowe

Jak wskazują eksperci ponad 90 procent ataków hakerskich zaczyna się od phishingu. 

W nowej kampanii edukacyjnej Tauron pokazuje jak bronić się przed tą coraz popularniejszą metodą oszustwa, polegającą na tym, że przestępcy podszywają się pod znane instytucje, firmy czy banki w celu wyłudzenia danych wrażliwych, a w konsekwencji także pieniędzy.

- Systematycznie rośnie w Polsce udział kanałów online w obsłudze klienta. W ten trend wpisuje się blisko 80 procent klientów TAURONA, którzy opłacają faktury poprzez internet. Stąd tak istotna jest wiedza, jak bezpiecznie poruszać się w sieci, rozpoznawać działania cyberprzestępców i umiejętnie na nie reagować  mówi Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż. – W nowej kampanii edukacyjnej nasi eksperci skupiają się na przekazaniu konsumentom praktycznych wskazówek, jak skutecznie bronić się przed oszustwami – dodaje prezes.

Poszkodowanymi w wyniki phishingu są w szczególności osoby, które nie posiadają wystarczającej wiedzy do bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii, nie znają metod wykorzystywanych przez oszustów, a więc nie wiedzą, jak się przed takimi przestępstwami ochronić.

Jak rozpoznać haczyk?

Co zrobisz kiedy otrzymasz SMS o treści „Twoja paczka czeka w punkcie odbioru. Sprawdź adres pod linkiem. Kliknij TUTAJ”?; Czym cechuje się autentyczny ekran logowania? – to tylko wybrane wątki z nowego quizu uruchomionego przez TAURON w ramach antyphisingowej kampanii udostępnionego pod adresem internetowym tauron.pl/bezpieczenstwo

Dzięki takiemu praktycznemu treningowi online każdy może sprawdzić, czy potrafi rozpoznać działania oszustów, a następnie uzupełnić wiedzę w oparciu o praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w internecie, które znajdują się w poradniku przygotowanym przez ekspertów TAURONA. Bezpłatny poradnik, z którego skorzystało już kilka tysięcy konsumentów, można pobrać również ze strony tauron.pl/bezpieczenstwo.

Kampanii pn. „W internetowym oceanie nie daj się złapać na haczyk” towarzyszy cykl artykułów związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu oraz rozpoznawaniem metod działania przestępców w sieci.

/mm/Radio Katowice / Audycje / Zdrowie i styl życia
Zdrowie i styl życia
 
 
 
 

Zobacz także Zdrowie i styl życia

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA