Siatkarze Warty Zawiercie pierwszymi półfinalistami mistrzostw Polski
16.04.2022
14:25:00

Siatkarze z Zawiercia dokonali historycznego wyczynu! W drugim meczu fazy play-offs Jurajscy Rycerze wygrali w Rzeszowie 3:1 i awansowali do półfinału mistrzostw Polski.

Pierwszy set nie zapowiadał, że drużyna z Zawiercia poradzi sobie z Resovią w dwóch meczach. To gospodarze wygrali otwierającą partię, opierając swoją grę głównie na skrzydłowych. Bardzo dobrze funkcjonował też rzeszowski blok, toteż odwrócenie losów spotkania było nie lada wyczynem.

A jednak, drużynie Igora Kolakovicia udało się postawić rywalom. W 2. secie prowadzenie zmieniało się niemal po każdej akcji ale nerwową końcówkę lepiej rozegrali przyjezdni wyrównując stan spotkania. W 3. secie goście poszli za ciosem i na początku partii prowadzili już 6:1. Rozpoczęło się mozolne odrabianie strat przez miejscowy zespół co w końcu przyniosło efekt. Asseco Resovia wyrównała na 12:12.

Jednak kolejna przewaga punktowa wypracowana przez gości była już nie do dogonienia przez rzeszowian i to zawiercianie objęli prowadzenie. W 4. secie gospodarze prowadzili nawet 13:9 ale co z tego, skoro Warta zdołała odrobić straty i w samej końcówce odskoczyć na kilka punktów. Trzypunktowego prowadzenia goście nie oddali już do samego końca i to oni zagrają o medale.

Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (25:19, 23:25, 23:25, 22:25)

Skład: Tavares, Konarski, Conte, Kovačević, Zniszczoł, Niemiec, Żurek (L) oraz Orczyk, Malinowski