Rybnicki szpital chce zawieszenia chirurgii

Wniosek o zgodę na zawieszenie działalności oddziału chirurgii ogólnej złożyli do wojewody śląskiego przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Powodem są braki kadrowe. 

Szpital wnioskuje o zawieszenie działalności na dwa miesiące - w czerwcu i lipcu. Z końcem maja z placówki ma odejść pięciu lekarzy, którzy są teraz na wypowiedzeniu i szpital swoją prośbę tłumaczy brakiem możliwości zapewnienia właściwej opieki pacjentom w ciągu tych dwóch miesięcy. Grupa nowych lekarzy - to 13 osób - ma zacząć pracę dopiero od 1 sierpnia. Na razie jednak nic nie jest przesądzone. 

Szpital cały czas prowadzi rozmowy z lekarzami, m.in. dotyczące przesunięcia terminu ich wypowiedzenia. Gdyby lekarze zdecydowali się pracować w rybnickim szpitalu 2 miesiące dłużej, wtedy nie będzie konieczności zawieszania działalności oddziału chirurgicznego. 

Jak jednak tłumaczy rzecznik prasowy lecznicy, chociaż został jeszcze niemal miesiąc, to jednak ze względów proceduralnych wniosek trzeba było już wysłać do wojewody. 

Autor: Joanna Opas/pm/


Wiadomości regionalne