Kultowy "Maluch" na Nocy Muzeów

fot. Piotr Muszalski/Radio Katowice

Jedną z atrakcji Nocy Muzeów w naszym regionie są zaplanowane przez cały dzień imprezy z udziałem samochodów zabytkowych. Przejazd ulicami miedzy innymi Sosnowca i Będzina w ramach Rajdu "Klasyków" zaplanowano w południe. 

Ekspozycja modeli - w tym polskiego fiata 126p popularnego "malucha" - przewidziana jest przed 13:00 przy Muzeum FORDA w Będzinie - Koszelewie . Następnie kawalkada "old-mobilów" z małym fiatem na czele - podjedzie pod muzeum będzińskiego PKM-u- gdzie wystawione będą także stare autobusy -tak zwane "ogórki"z fabryki w Jelczu z lat 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku. 

Wieczorem natomiast w Muzeum Miejskim w Sosnowcu, w Pałacu Schoena zaplanowano spotkanie z Przemysławem Semczukiem - autorem książki zatytułowanej "MALUCH". Będzie to opowieść o fenomenie motoryzacyjnego produktu z fabryk w Bielsku Białej i Tychach sprzed 50ciu lat. 


 

Wieczorem polski "maluch" zamelduje się w Jaworznie po 19:00, na płycie Ośrodka Doskonalenia Kierowców gdzie przewidziano także możliwość przejażdżki dla chętnych fanów motoryzacji.

Autor: Wojciech Pacula/pm/


Wiadomości regionalne