Członkowie Sejmowej Komisji Obrony Narodowej zapowiedzieli rozwój polskiej armii

fot. Wojsko Polskie

Najbliższe lata to będzie intensywny czas rozbudowy naszej Armii - mówił dziś na terenie jednostki wojskowej AGAT w Gliwicach poseł Waldemar Andzel, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. 

Przedstawiciele parlamentu spotkali się tam z żołnierzami, aby porozmawiać o aktualnych potrzebach sprzętowych. W trakcie wizyty poseł zapowiedział szereg inwestycji, które mają zdecydowanie powiększyć potencjał obronny polskich Sił Zbrojnych. 

- Modernizacja polskiej armii to duże wyzwanie, które wymaga fachowej wiedzy - mówi posłanka Barbara Dziuk, zasiadająca także w sejmowej Komisji Obrony Narodowej.


 

Jak podkreślał dowódca jednostki pułkownik Artur Kozłowski, trzeba wyciągać wnioski z tego, co dzieje się obecnie za naszą wschodnia granicą. 

 
 

Wizytacja parlamentarzystów w jednostce AGAT jest związana z działaniami na rzecz modernizacji polskiej armii oraz realizacją ustawy o obronie ojczyzny. Jednym z głównych założeń przyjętego w kwietniu prawa jest ustanowienie wydatków na obronność na poziomie 3 proc. PKB, budowa 300-tysięcznej armii, a także między innymi uruchomienie dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Autor: Wojciech Kocjan/pm/


Wiadomości regionalne