Wiosna i majówka

Wiosna pomału się rozkręca, coraz więcej zieleni wokół, choć temperatury ciągle nie za wysokie. Mamy propozycję na majówkową wycieczkę z dziećmi. W gminie Psary powstało Centrum Edukacji Ekologicznej z wieloma atrakcjami i wieżą widokową, warto tam zajrzeć. W audycji także relacja z protestu pod hasłem "Zatrzymać paliwa wojny", który odbył się przed katowickim Spodkiem, podczas trwania Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Zajrzymy także do Kotełkowa w Bielsku-Białej, miejsca, które kocha koty.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko