Uczta dla miłośników dzikich roślin

Piękna majowa pogoda zachęca do zbierania ziół, jadalnych dzikich roślin i kwiatów. Zatem proponujemy kolejne spotkanie z fitoterapeutką Moniką Ciszek-Skwierczyńską. Opowiemy o burzliwej sesji Rady Gminy w Brennej, na której zapadła decyzja, by na zboczach malowniczej góry Kotarz nie powstał jednak wielki hotel i droga. Będzie też o tym, jak sobie radzimy z wymianą starego ogrzewania na nowe.


Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko