Dymisje w Kolejach Śląskich

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

W Kolejach Śląskich odwołano dwoje wiceprezesów zarządu. 

Ze stanowiskami pożegnali się: wiceprezes ds. rozwoju Alicja Omęcka oraz wiceprezes ds. technicznych Aleksander Drzewiecki. W zamieszczonym w sieci krótkim komunikacie władze spółki wyjaśniają, że decyzja ma związek między innymi z "przeprowadzaną obecnie optymalizacją procesów zarządczych i procesów głównych" i "ciągłym doskonaleniem komunikacji z interesariuszami spółki i adekwatną odpowiedzią na ich potrzeby". 

Drzewiecki jeszcze w ubiegłym roku sprawował funkcję prezesa, stanowisko objął w 2020 roku. Wcześniej był dyrektorem terenowego oddziału Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach. W czerwcu ubiegłego roku na stanowisku prezesa ustąpił miejsca Patrykowi Świrskiemu, który teraz przejął obowiązki zarówno Drzewieckiego, jak i Omęckiej. Omęcka w przeszłości była prezesem spółki zarządzającej Stadionem Narodowym i pracowała w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Obecnie w zarządzie Kolei Śląskich poza prezesem jest tylko Wojciech Pyka. 

Jednocześnie w spółce zakończył się spór zbiorowy. Strony osiągnęły porozumienie ustalając wysokość wzrostu wynagrodzeń. Od 1 lipca pracownicy dostaną 500,- złotych brutto więcej, a od stycznia kolejne pół tysiąca złotych. 

Autor: Łukasz Łaskawiec /rs/


Wiadomości regionalne