Śląski Związek Gmin i Powiatów apeluje o zaostrzenie sankcji

fot. Śląski Związek Gmin i Powiatów

Apel o zaostrzenie sankcji wobec Rosji, w związku z wojną w Ukrainie i apel o interwencję na rynku paliw, to główne postulaty jakie podjął dziś obradujący w Lublińcu Śląski Związek Gmin i Powiatów.

- Byłem w Buczy, widziałem ogrom zniszczeń, a przede wszystkim ludobójstwo. Jako Związek mamy wrażenie, że zaczynamy się do tej wojny przyzwyczajać, dlatego trzeba cały przypominać o tym co dzieje się w Ukrainie i naciskać na Rosję, powiedział Dariusz Skrobel, burmistrz Pszczyny.


 

Związek zwrócił także uwagę na rosnące w zawrotnym tempie ceny paliw. Według Piotra Kuczery, prezydenta Rybnika i zarazem przewodniczącego Śląskiego Zwiazku Gmin i Powiatów, może to mieć wpływ na proekologiczne działania samorządów. 


 

Związek zaapelował do rządu, aby do jesieni stworzył taki system dystrybucji który wyeliminuje z rynku nieuczciwych pośredników i sprzedawców. Kolejne postulaty Śląskiego Związku Gmin i Powiatów to dofinansowanie przedszkoli na wzór szkół i rozpoczęcie od nowa prac nad ustawą o planowaniu przestrzennym, ponieważ w obecnie tworzonej od 2008 roku, naniesiono już tyle zmian, że stała się nieczytelna.

Autor: Grzegorz Mach/pm/


Wiadomości regionalne