Bielska Zadymka Jazzowa 2022. Transmisja koncertów finalistów konkursu.

LOTOS Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa to jeden z najważniejszych polskich festiwali jazzowych, który nieprzerwanie od 24 lat odbywa się w Bielsku-Białej, a ostatnio również w Katowicach i Zabrzu. To jedna z najbardziej znanych polskich imprez jazzowych za granicą. Dzięki licznym transmisjom i retransmisjom zadymkowych koncertów realizowanym przez europejskie stacje poświęcone kulturze, telewizję Arte i Mezzo, dociera do ponad 50-milionowej widowni na całym świecie.

24. edycja Bielskiej Zadymki Jazzowej odbywa się w dwóch odsłonach. Pierwsza miała miejsce 4 marca w nowopowstałej Sali Koncertowej Cavatina Hall, gdzie wystąpił charyzmatyczny pianista Brad Mehldau z orkiestrą filharmoników z Brna. Pozostałe koncerty zaplanowane zostały w terminie od 20 do 26 czerwca w Bielsku-Białej, Katowicach i Zabrzu.

Trzech finalistów konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2022 wystąpi w Studiu Koncertowym im. Jerzego Haralda w Radiu Katowice.

Ich koncerty będą transmitowane w internecie. Jako pierwszy, o godzinie 16:00, zaprezentuje się UNLEASHED COOPERATION, w składzie: Krzysztof Kusmierek - saksofon, Patryk Rynkiewicz - trąbka, Patryk Matwiejczuk - fortepian, Flavio Gullotta - kontrabas, Stanisław Aleksandrowicz - perkusja, który zagra o godzinie 18:00.

Drugi, o godzinie 17:00, wystąpi zespół HORNTET w składzie: Bartłomiej Leśniak - fortepian, Robert Wypasek - saksofon tenorowy, Mikolaj Sikora - kontrabas, Piotr Przewoźniak - perkusja.

Trzecim finalistą konkursu BZJ jest Brzeziński Quartet w składzie: Krzysztof Brzeziński - piano, Szymon Bońkowski - sax, Marcin Markuszewski - bass, Mateusz Panasiuk - drums.


Jury konkursu 24. Bielskiej Zadymki Jazzowej ogłosiło swój werdykt.


Zespół Horntet zwyciężył w konkursie młodych muzyków. Jak mówi przewodniczący jury Michał Urbaniak, wybór nie był łatwy.

#audio1


Radiowe Wydarzenia