AL DI MEOLA Acoustic Trio na Bielskiej Zadymce Jazzowej

Al Di Meola, wirtuoz gitary i jego akustyczne trio przedstawią swój najnowszy projekt w Cavatina Hall w Bielsku-Białej, 24 czerwca 2022 o godz. 19:00. 

Wszyscy kojarzą amerykańskiego gitarzystę Ala Di Meolę ze znakomitym, koncertowym albumem „Friday Night in San Francisco” nagranym w 1980 i 1981 r. razem z dwoma innymi gigantami gitary: Johnem McLaughlinem i Paco de Lucią. A jednak swą pierwszą nagrodę Grammy zdobył z zespołem Return To Forever Chicka Corei za album „No Mystery” (1975). Al Di Meola dołączył do kwartetu mając 19 lat i pozostał z nim do 1976 r. Nietrudno się domyślić, że popularność czołowego zespołu fusion zyskała dzięki błyskotliwej technice gry gitarzysty.

Al Di Meola słynie z rozbudowanych aranżacji pobudzających wyobraźnię słuchaczy, jego muzyka skrzy się pomysłami, emanuje energią, co chwila słyszymy wirtuozerskie popisy lidera i towarzyszących mu muzyków. Z projektu na projekt zamienia gitarę elektryczną na akustyczną i odwrotnie. W Bielsku-Białej usłyszymy go w akustycznym trio. Możemy być pewni motywów flamenco, jak i tanga zagranych z latynoską energią. Muzyka Świata polubiła brzmienie jego gitar. 

/rs/ 


Radiowe Wydarzenia