Rusza Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków

W Żorach rozpoczyna się kolarski Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. 

Zawodnicy będą mieli do pokonania blisko 800 kilometrów szosami województw śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. 

— To jeden z najważniejszych wyścigów w naszym kraju — mówi wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Krzysztof Kilański.


Na środę zaplanowano dwa etapy – z Żor do Katowic i z Tarnowskich Gór do Sosnowca. Meta pierwszego będzie usytuowana w Katowicach, z czego cieszy się bardzo wiceprezydent miasta Waldemar Bojarun.


Start wyścigu w Żorach o 10:30, do mety w Katowicach kolarze powinni dotrzeć dwie godziny później. Z kolei na trasę drugiego etapu z Tarnowskich Gór zawodnicy wyruszą o 17:00, by po 20:00 finiszować w Sosnowcu.

Pierwszy etap z Żor przebiega przez Suszec, Orzesze, Kobiór, Tychy, Lędziny, Mysłowice, by po dwóch godzinach dotrzeć na metę w katowickiej dolinie Trzech Stawów. Kolejny z Tarnowskich Gór przejedzie przez Miasteczko Śląskie, Koziegłowy, Myszków i Dąbrowę Górniczą. Kolarze dojadą do Sosnowca, gdzie po rundach wokół miasta będą finiszować na ulicy 3 maja.

Wyścig kolarski to niestety także utrudnienia dla mieszkańców, dlatego wszystkich kierowców o wyrozumienie i cierpliwość prosi komisarz Tomasz Bratek, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

audio3

Trzeba liczyć się także z utrudnieniami na drogach oraz w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Klaudia Matuszna z Zarządu Transportu Metropolitalnego mówi, że zmiany dotyczą ponad 120 linii. Od godzin porannych obejmą one okolice Żor, Orzesza, Bierunia, Tychów, Mysłowic i Katowic. Później przyjdzie czas na kolejne tereny.


Przed wyjściem na autobus, tramwaj, czy trolejbus warto sprawdzić rozkład jazdy. Szczegóły zmian dostępne są na stronach internetowych ZTM. 

Autorzy: Marcin Kazek-Wielgus, Tadeusz Musioł /rs/


Wiadomości sportowe