Rada Społeczna przy metropolicie katowickim i nie tylko

Spotkanie, jak zwykle w pierwszy poniedziałek miesiąca, poświęcone będzie myślom o nauce społecznej Kościoła i jej śladach w życiu publicznym, jakie zostawiamy jako ludzie i jako wspólnota ludzi. Wrócimy pamięcią do ostatniego spotkania Rady Społecznej działającej przy metropolicie katowickim. Ks. Arkadiusz Wuwer zaprosił członków rady: byłego prezydenta Katowic Piotra Uszoka i red. Andrzeja Grajewskiego. Druga część audycji, którą przygotował Maciej Bakes, poświęcona będzie pewnemu znanemu, nie tylko z naszej anteny, księdzu, który właśnie rozpoczął nowy ciekawy etap życia.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny