Zakończono remont Kręgów Tanecznych w Parku Śląskim

fot. Magdalena Pańczyk/Radio Katowice

Remont Kręgów Tanecznych w Parku Śląskim został oficjalnie zakończony. Na miejscu odrestaurowane zostały konstrukcje kamienne, betonową posadzkę zastąpił piaskowiec, a na widowni zamontowano nowe siedziska.

Prezes Parku Śląskiego Paweł Bilangowski zaznacza, że Kręgi Taneczne odzyskały dawny blask.

— Zawsze jest warto odnawiać coś, co było w stanie ciężkim. W miejscu, które ludzie wspominali gdzieś tam sprzed wielu lat, które było miejscem centralnym, miejscem parku również. Tutaj wiele się działo. Potem było troszeczkę zapomniane, uległo zniszczeniu, a dzisiaj możemy znowu cieszyć się nowym wyglądem.


Marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski dodaje, że na wyremontowanym terenie festiwalowym nie zabraknie licznych wydarzeń. 

— Nic tylko tutaj przychodzić, spędzać wolny czas, cieszyć się tą przepiękną, zieloną przestrzenią. Bo naprawdę ta pora roku pokazuje, że jest tu po prostu magicznie. Można się bardzo szybko się zrelaksować. Serdecznie zapraszam do kręgów tanecznych. Wydarzeń ponoć nie zabraknie. Władze parku, i nie tylko, zadbają, żeby w tym miejscu się działo. Muzycznie, kulturalnie, na dobrym poziomie, żeby to miejsce przyciągało i mam nadzieję, że tak się stanie.


Trwająca dwa lata modernizacja kosztowała 11 milionów złotych. Oficjalne oddanie terenu pod użytek połączone jest z akustycznymi koncertami w ramach cyklu BrassWood Korzenie. 

Autor: Magdalena Pańczyk /mf/


Wiadomości kulturalne