Zapraszamy na wakacyjne wydanie ekologicznej audycji Wysypisko

Zapraszamy na wakacyjne wydanie ekologicznej audycji Wysypisko. Dzisiaj sprawdzimy np. czy za wszelką cenę należy w miastach sadzić drzewa i wybierzemy się na industrialną wycieczkę po Bytomiu ze znanym architektem. To w ramach Światowego Forum Miejskiego, które zakończyło się właśnie w Katowicach. Podpowiemy jak stworzyć ogród deszczowy, dobry dla klimatu. Takie warsztaty odbyły się z kolei w Sosnowcu. Na koniec eko newsy.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko