Radio Katowice na fali. Częstochowa

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy, jubileuszowe dęby, rowerowe opowieści, pokonywanie kolejnych kilometrów z okazji 95.urodzin Radia i wspólna zdjęcia z radioramkami, to nasze propozycje na sobotnie przedpołudnie.


Plenerowe miasteczko Radia Katowice

Plenerowe miasteczko Radia Katowice stanie w Częstochowie w parku Lisiniec. Tam będziemy poznawać walory turystyczne miasta, stamtąd od 10.00 do 14.00 nadamy nasz program. Czekamy na Państwa.

Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy, w urlopowym nastroju wskazuje kilka ciekawych miejsc wypoczynkowych Częstochowy, które warto odwiedzić.

Stary Rynek w Częstochowie, niedawno odnowiony z teatrem rzeźb balansujących Jerzego Kędziory, Park Wodny Częstochowa. Również park 1000 lecie [...]. Plaża w Parku Lisiniec jest to miejsce, które jest już właściwie kompletne, piasek z Łeby, do odkrycia.


— Nad Wartą spędzać swój wolny czas naprawdę warto. Ja miałem okazję jeździć konno wzdłuż brzegu Warty i pływać kajakiem, jeździć rowerem. Także tych aktywności jest bardzo wiele. Staramy się, żeby Częstochowa była bramą na Jurze Krakowsko-Częstochowską. I to też pokazuje, że wiele takich terenów, jak właśnie Dolina Warty, jak właśnie teren czy to Złotej Góry, czy Dolina Stradomki, to są takie miejsca, gdzie warto wybrać np. na rowerze.


Częstochowskie morza

Nasza ekipa czeka na Państwa w pobliżu Bałtyku, Adriatyku i Pacyfiku, bo tak właśnie nazywają się trzy akweny, znajdujące się na terenie parku.

Jak opowiadał Jarosław Makles, gospodarz ośrodka, w Parku Lisiniec można się poczuć jak na wakacjach.


Kilometry dla Radia Katowice

Radiowe miasteczko to nie tylko rozmowy o historii i atrakcjach Częstochowy, ale także bieganie kilometrów na 95. urodziny naszej rozgłośni.

W rozgrzewce z Klubem Ludzi Aktywnych "Zabiegani" uczestniczyła Marta Dobrowolska.


W Częstochowie w ramach naszej jubileuszowej akcji udało się przebiec niespełna 339 kilometrów!

Podsumowanie


Autorzy: Agnieszka Strzemińska, Zdzisław Makles, Konstancja Snopczyńska, Ryszard Stotko /mf/


Radiowe Wydarzenia