Uroczystości Święta Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

fot. Krzysztof Słabikowski/Radio Katowice

Na Jasnej Górze zakończyły się główne uroczystości święta Matki Bożej Częstochowskiej. Ma ono przede wszystkim charakter dziękczynienia za obecność Maryi w dziejach naszego narodu.

Przybyłych na błonia sanktuarium przywitał generał zakonu o. Arnold Chrapkowski. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił abp Wojciech Polak. Nawiązał on do treści Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego, których autorem jest błogosławiony Prymas Stefan Wyszyński.

— Wzywają one do obrony życia, świętości małżeństwa, godności kobiety i zobowiązują do miłości i sprawiedliwości w życiu społecznym   wylicza abp Wojciech Polak.


Prymas Wojciech Polak zwrócił uwagę na problemy życia społecznego w Polsce. Jest ono stale zatruwane   tłumaczył z jasnogórskiego szczytu.


O godzinie 19.00 odprawiona zostanie Msza św. z udziałem wiernych Częstochowy, bowiem Matka Boża Jasnogórska jest też patronką arch. częstochowskiej. Przed dzisiejszym świętem od 16 sierpnia do sanktuarium przybyło 91 pielgrzymek. Uczestniczyło w nich ponad 20 tysięcy pątników. 

Autor: Krzysztof Słabikowski /mf/


Wiadomości regionalne