Bramka w ostatniej minucie meczu zadecydowała. Derby Śląska na remis
10.09.2022
22:52:00

Piast prowadził już 2:0 i 3:2 ale bramka Richarda Jensena w doliczonym czasie gry uratowała Górnika przed porażką.

Nie ważne na którym miejscu w lidze są drużyny, czy przeżywają kryzys, czy grają jak z nut. Derby rządzą się swoimi prawami i tak zwykle bywa również przy okazji meczów Górnika z Piastem. Już po kwadransie goście prowadzili 2:0. Gliwiczanie znów pokazali, że w tym sezonie ich mocą są stałe fragmenty gry. Dośrodkował Damian Kądzior a naciskany Jensen popełnił błąd i wpakował piłkę do własnej bramki.

W 14. minucie ponownie dał o sobie znać Kądzior, który dośrodkował ze stojącej piłki na głowę Kamila Wilczka, który pokonał bramkarza gospodarzy. Bardzo szybko odpowiedzieli zabrzanie. Dośrodkowanie Eryka Janży okazało się centrostrzałem i miejscowi złapali kontakt. Jeszcze przed przerwą rzut karny wykorzystał Piotr Krawczyk i mieliśmy remis.

Wydawało się, że Górnicy wyjdą na drugą połowę z postanowieniem strzelenia kolejnej bramki ale tuż po zmianie stron asystujący do tej pory Kądzior dał swojej drużynie prowadzenie. NIespełna 15 minut później piłka znów wpadła do siatki gospodarzy ale okazało się, że Arkadiusz Pyrka był na spalonym.

Ostatnie minuty należały do zabrzan. Ci za wszelką cenę próbowali wyrównać, co udało im się w 99. minucie meczu. Za faul na Rafale Janickim z boiska wyleciał Ariel Mosór, rzut wolny dla Górnika, olbrzymie zamieszanie w polu karny, które wykorzystał Jensen dając swojej drużynie remis.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 3-3 (2-2)
0-1 - Jensen, 5 min. (sam.)
0-2 - Wilczek, 14 min.
1-2 - Janża, 17 min.
2-2 - Krawczyk, 42 min. (k.)
2-3 - Kądzior, 49 min.
3-3 - Jensen, 90+9 min.

Górnik: Broll - Szcześniak, Janicki, Jensen - Olkowski (68. Wojtuszek), Kotzke (68. Vrhovec), Mvondo, Okunuki (84. Pacheco), Janża - Dadok (78. Podolski), Krawczyk (78. Włodarczyk).

Piast: Plach - Mosór, Czerwo, Reiner (46. Mokwa) - Pyrka (85. Ameyaw), Hateley, Tomasiewicz (81. Dziczek), Katranis (81. Holubek), Kądzior - Toril (73. Sappinen), Wilczek.

Żółte kartki: Janża, Szcześniak - Reiner, Katranis, Kądzior.