Tydzień mobilności w Częstochowie

fot. Krzysztof Słabikowski/Radio Katowice

Częstochowa przyłącza się do obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Najbliższych sześć dni upływać będzie pod znakiem akcji i działań profilaktyczno-edukacyjnych, skierowanych na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

— Akcja podkreśla nasze codziennie działania —  mówi podkomisarz Grzegorz Wilczyński, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.


— Wzmożonych kontroli w Częstochowie mogą się dziś spodziewać kierowcy autobusów. Jedną z prowadzonych dziś akcji w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności jest sprawdzanie autobusów — mówi Sebastian Pałęga, kierownik oddziału Inspekcji Transportu Drogowego w Częstochowie.


W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności w Częstochowie odbywać się będą także zajęcia edukacyjne z zakresu poruszania się hulajnogami, czy rowerami oraz dni otwarte Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W programie przewidziano także rowerową wyprawę do Olsztyna i pikniki. Europejski Tydzień Mobilności zakończy się w czwartek, Dniem Bez Samochodu.

Autor: Krzysztof Słabikowski /mf/


Wiadomości regionalne