Okunuki razy dwa i Górnik wygrywa
18.09.2022
15:13:00

Po czterech remisach z rzędu piłkarze Górnika w końcu mogli cieszyć się z 3 punktów. Katem kieleckiej Korony okazał się Kanji Okunuki.

W Kielcach nie było zdecydowanego faworyta gdyż oba kluby w tym sezonie prezentują się przeciętnie. Jednak to gospodarze mieli więcej z gry w pierwszych minutach, a sytuacje Łukasza Sierpiny i Bartosza Śpiączki mogły otworzyć wynik. Wydawało się, że to gospodarze lada moment trafią do siatki ale to pod drugą bramką zrobiło się gorąco, za sprawą Roberta Dadoka oraz Richarda Jensena. Wynik nie drgnął.

To jednak Kevin Broll był pierwszym bramkarzem, który musiał wyjmować piłkę z siatki. Zagranie Śpiączki wykorzystał Jakub Łukowski, który zakończył akcję mocnym strzałem. Kolejne minuty nie były najlepszą reklamą polskiej ekstraklasy. Wiele fauli, szarpanej gry a na domiar złego sędzia musiał przerwać spotkanie przez racowisko urządzone przez fanów gospodarzy.

Gdy piłkarze wrócili już do swoich obowiązków arbiter musiał doliczyć do pierwszej połowy aż 10 minut. Już w pierwszej minucie doliczonego czasu gry indywidualną akcją popisał się Okunuki. Japończyk z bliskiej odległości pokonał miejscowego golkipera i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1:1.

Po zmianie stron Okunuki nie zamierzał się zatrzymywać. W 57. minucie na prawej stronie boiska piłkę dostał Piotr Krawczy, który wrzucił ją w pole karne a tam, z pierwszej piłki, uderzył Okunuki i Górnik prowadził. Goście cofnęli się i czekali na kontry, Gospodarze nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy 14-krotnych mistrzów Polski i trzy punkty pojechały na Śląsk.

Korona Kielce - Górnik Zabrze 1:2 (1:1)

Łukowski 16' - Okunuki 45+1', 57'

Korona Kielce: Konrad Forenc - Adrian Danek, Mario Zebić, Miłosz Trojak, Sasa Balić, Łukasz Sierpina (77' Jewgienij Szykawka) - Jacek Podgórski (46' Dawid Błanik), Oskar Sewerzyński (65' Adam Deja), Dalibor Takac (65' Marcin Szpakowski), Jakub Łukowski (66' Luka Zarandia) - Bartosz Śpiączka.

Górnik Zabrze: Kevin Broll - Kryspin Szcześniak, Jonatan Kotzke, Richard Jensen - Paweł Olkowski (76' Norbert Wojtuszek), Blaz Vrhovec (76' Lukas Podolski), Jean Mvondo (65' Aleksander Paluszek), Erik Janza - Robert Dadok, Kanji Okunuki (81' Robin Kamber) - Piotr Krawczyk (81' Szymon Włodarczyk).