Nowa izba przyjęć w UCK

fot. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego w Katowicach wzbogaciło się o długo wyczekiwaną, w pełni zmodernizowaną Izbę Przyjęć.

- Nowoczesne pomieszczenia to gwarancja komfortu pacjenta, ale i personelu medycznego mówi wicedyrektor ds. medycznych - profesor Michał Holecki.


- Izbę podzielono na dwa odcinki, dzięki czemu pacjenci zgłaszający się na planowe leczenie i zabiegi są oddzieleni od chorych przyjmowanych w stanach nagłych, dla których stworzono specjalne boksy - mówi Joanna Dymczyk, oddziałowa Centralnej Izby Przyjęć.


Dwie poczekalnie i dwie rejestracje, osobne gabinety, pomieszczenia socjalne i sala pozwalająca na izolację pacjentów z chorobami zakaźnymi – w tym COVID-19

- To warunki, na które personel szpitala i pacjenci czekali bardzo długo - podkreśla dr Witold Szkróbka, od lat pracujący w Izbie Przyjęć, który wspomina poprzednie warunki pracy


Prace modernizacyjne trwały rok, a ich koszt wyniósł ponad 6,5 mln złotych. Inwestycja została dofinansowana z ze środków PFRON oraz budżetu miasta Katowice.

Autor: Jadwiga Woźnikowska /mf/


Wiadomości regionalne