Pierwsze ptaki odlatują do ciepłych krajów i program Czyste Powietrze

Czy chce się Wam wierzyć, że to nasze pierwsze wrześniowe spotkanie? Mamy nadzieję, że wakacje były pełne ekologii i kontaktu z przyrodą.

My dziś zajrzymy na bocianie sejmiki, porozmawiamy o programie Czyste Powietrze i przekażemy najnowsze doniesienia dotyczące Odry. Będą też ciekawostki i uwaga: na koniec coś o karach za zaśmiecanie terenów zielonych. 

Rozpoczął się rok szkolny, skończyły się wakacje i pierwsze ptaki odlatują do ciepłych krajów - informują eksperci. O sejmikach, odlotach i zimowaniu pod koniec lata w bocianim raporcie opowie Katarzyna Głuch-Juszkiewicz. 


 

Od połowy lipca w województwie śląskim złożonych zostało około 200 wniosków o przystąpienie do programu Czyste Powietrze Plus. Program przewiduje m.in że właściciele, ubiegający się o wsparcie, mogą otrzymać pieniądze jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Więcej na ten temat w rozmowie Piotra Pagieły. 


 

Jak zawsze o tej porze czas na najciekawsze doniesienia ekologiczne znalezione w sieci. Dziś przygotowała je Katarzyna Głuch-Juszkiewicz Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko