Hit PlusLigi dla Warty Zawiercie!
09.10.2022
17:28:00

Piotr Muszalski

Już w 3. kolejce tego sezonu spotkali się medaliści ubiegłorocznych rozgrywek. Po fenomenalnym widowisku Warta wygrała z mistrzami Polski 3:1.

Ten mecz miał wszystko co powinno posiadać dobre sportowe widowisko. Wyrównana walka, emocje, gra na styku i przede wszystkim świetna atmosfera obu grup kibiców. Więcej powodów do radości po spotkaniu mieli fani gospodarzy.

Na samym początku meczu Dawid Konarski popisał się asem serwisowym. Gdy na zagrywkę wszedł Miguel Tavares Warta prowadziła 7:3, potem Uros Kovacević swoim serwisem sprawił wiele problemów drużynie gości, gdy jednak w polu serwisowym ZAKSY pojawił się Marcin Janusz to goście doprowadzili do remisu na 9:9

Po kilku akcjach gospodarze wypracowali sobie dwupunktową przewagę i skrupulatnie utrzymywali ją do momentu gdy objęli prowadzenie 16:13 i szkoleniowiec ZAKSY poprosił o czas. Ale na niewiele się to zdało skoro po wznowieniu gry pojedynczy blok Krzysztofa Rejno uciszył poczynania gości. Po chwili było już 18:13 a w decydującą fazę seta zawodnicy Warty wchodzili przy prowadzeniu 20:15. Końcówka była już popisem w wykonaniu gospodarzy. Ważne punkty Dawida Konarskiego, plus as serwisowy Bartka Kwolka i Warta wygrała pierwszego seta 25:18.

W drugim secie mimo że ZAKSA szybko wypracowała sobie dwupunktową przewagę zawiercianie nie odpuszczali i nie pozwalali odskoczyć rywalom na więcej oczek. Akcje punkt za punkt, długie wymiany, to charakteryzowało drugą partię spotkania. Nawet kiedy ZAKSA prowadziła 11:8 to zawiercianie trzema szybkimi akcjami zdołali wyrównać. I znów punkt za punkt, i znów wyrównana walka godna hitu siatkarskiej ekstraklasy.

W końcu gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie a dzięki świetnej zagrywce Urosa Kovacevicia podwyższyć do dwóch punktów. Jednak mistrzowie Polski zdołali odpowiedzieć jak na mistrzów przystało. Przy zagrywce Olka Śliwki ZAKSA objęła prowadzenie 18:16, Po chwili goście prowadzili już różnicą trzech punktów i do końca seta kontrolowali już tę przewagę ostatecznie wygrywając 25:21.

Trzecia partia była jeszcze bardziej wyrównana niż dwie poprzednie. ZAKSA co prawda potrafiła odskoczyć ale tylko na dwa punkty. Zawiercianie nie dali się zepchnąć do defensywy, ich ataki przynosiły kolejne punkty dlatego drużyna Michała Winiarskiego była cały czas w grze. ZAKSA prowadziła ale w końcu zawiercianom udało się odwrócić losy seta. Warta prowadziła 16:15 o czas poprosił trener gości. Następnie, powtórka z rozrywki. Akcje punkt za punkt, dwupunktowa przewaga Warty, as serwisowy Tavaresa i w końcówce seta gospodarze prowadzili 22:19 i nie wypuścili prowadzenia ostatecznie wygrywając 25:22.

Czwarty set rozpoczął się podobnie jak poprzednie. Wymianą ciosów, wyrównaną grą. Żadna z ekip nie zdołała zbudować sobie przewagi. W połowie seta ZAKSA osiągnęła dwupunktowe prowadzenie. Trener Winiarski od razu ratowałem się wzięciem czasu. Ale po chwili ZAKSA prowadziła już różnicą trzech punktów. W decydującą fazę spotkania ZAKSA wchodziła prowadząc różnicą czterech punktów ale wtedy podopieczni Michała Winiarskiego wznieśli się na wyżyny, doprowadzili do gry na przewagi i ostatecznie wygrali seta i cały mecz.

Tak po spotkaniu wypowiadali się Dawid Konarski i Michał Winiarski:

Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:18, 21:25, 25:22, 27:25)

WARTA: Tavares, Konarski, Kwolek, Kovačević, Rejno, Zniszczoł, Danani (L) oraz Łaba, Rajsner, Dulski, Kozłowski

ZAKSA: Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka, Wojciech Żaliński, David Smith, Dmytro Pashytskyy i Erik Shoji (L)

MVP: Bartosz Kwolek