Udana inauguracja w Sosnowcu. Koszykarki Zagłębia wygrały z beniaminkiem
15.10.2022
17:54:00

Piotr Muszalski

Nie było niespodzianki w hali przy ulicy Żeromskiego. Sosnowieckie koszykarki udanie rozpoczęły sezon pokonując MKS Pruszków 74:51.

Wynik spotkania otworzyła Batabe Zempare - nowa zawodniczka miejscowych. Pruszków prowadził na początku 9:6 ale Aleksandra Wojtala poczęstowała rywalki trójką a potem jej koleżanki dorzuciły kolejne punkty. Od początku spotkania bardzo aktywna była Quinn Urbaniak i Jessica January, a także Wojtala, która już w pierwszej kwarcie dwukrotnie trafiła zza łuku. Warty uwagi jest fakt, że już w pierwszej kwarcie trener Jordi Aragones rotował składem. W pierwszych 10 minutach na parkiecie pojawiło się 9 zawodniczek a serial punktowy 17:0 przełożył się na wygranie pierwszej odsłony przez Zagłębie 23:9.

Drugą kwartę Pruszków rozpoczął od dwóch celnych trójek a sosnowieckie koszykarki zacięły się. Przy stanie 27:19 trener Aragones poprosił o czas co zaowocowało uspokojeniem wydarzeń na parkiecie. W tej odsłonie coraz lepiej radziła sobie Batabe Zempare, która regularnie punktowała, środkowa popisała się nawet trójką ale to rywalki wygrały drugą kwartę różnicą jednego punktu. Po pierwszej połowie na tablicy wyników było 37:24.

W trzecią kwartę także lepiej weszły gospodynie, dobra gra January plus punkty sosnowieckiej młodzieży, Zagłębie cały czas utrzymywało dwucyfrową przewagę, pod koszem królowała Zempare z którą nie potrafiły sobie poradzić rywalki. Co prawda w pewnym momencie zawodniczki z Pruszkowa zmniejszyły straty do 10 punktów i w decydującą odsłonę wchodziliśmy przy wyniku 54:44 ale wydawało się, że Zagłębie miało mecz pod kontrolą.

Ostatnią kwartę obie drużyny zaczęły od celnych trójek. Pruszkowianki próbowały zmniejszać straty ale na ich kolejne trafienia odpowiadały gospodynie. Prawdziwą liderką zespołu była kapitan Zagłębia January. To ona w dużej mierze trzymała wynik, punktując a także rozgrywając i asystując przy kolejnych punktowych akcjach. Jeszcze na 2 minuty przed końcem January popisała się trójką i Zagłębie prowadziło 71:51. Równo z końcową syreną wpadła jeszcze trójka i Zagłębie wygrało z MKS-em Pruszków 74:51.

MB Zagłębie Sosnowiec – MKS Pruszków 74:51 (23:9, 14:15, 17:20, 20:7)

MB Zagłębie: Wojtala 11, January 22, Urbaniak-Dornstauder 14, Zempare 16, Mistonova 5 – Jarząb, Wojtylas, Grzenkowicz 4, Wnorowska 2.

MKS Pruszków: Berezowska 18, Marciniak 7, Parysek-Bochniak 8, Papiernik 12, Masłowska – Sawicka 3, Świeżak 3, Zaborska, Frojdenfal, Dmochewicz