Radio Katowice
Radio Katowice / Radiowe Wydarzenia
Katowice Music Colours Festival. Transmisja koncertu
22.10.2022
18:01:00

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Czwarta edycja Katowice Music Colours Festival w Studiu Koncertowym Radia Katowice im. Jerzego Haralda. Wystąpią: Maciej Lipina & Ścigani oraz, po raz pierwszy na scenie, formacja Kaziógra Quartet złożona z największych osobowości muzyki improwizowanej.

Maciej Lipina to wokalista, gitarzysta, autor piosenek. Założyciel i lider grupy Ścigani. Jest odtwórcą głównej roli (Ryśka Riedla) w spektaklu "Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskiem im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Kaziógra Quartet to formacja powołana do życia przez Grzegorza Kapołkę. W skład zespołu wchodzą wybitne osobowości muzyki improwizowanej. Kapołce na scenie towarzyszyć będą:
Darek Ziółek – gitarzysta basowy, pianista, działający na polskiej scenie muzycznej od 1985 roku, kiedy to zadebiutował w zespole Zbigniewa Namysłowskiego na festiwalu Jazz Jantar. Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt, z których wiele wyróżniono prestiżowymi nagrodami, między innymi „Fryderykiem” za album „4 Basy”. W 2001 roku uhonorowany został nagrodą „za wybitne osiągnięcia basowe” przez czasopismo „Gitara i Bas”. Koncertuje w kraju i zagranicą z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi i bluesowymi. Darek Ziółek uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuki w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Antoni Gralak –  trębacz, kompozytor i producent muzyczny. Od lat uznawany jest za jednego z najbardziej twórczych muzyków w kraju. Swoją trabką nadał szlif najważniejszej ścieżce polskiego off jazzu lat 80. Nazwisko Gralaka odsyła do legendarnych formacji: Free Cooperation, Young Power oraz bliższych rockowi grup Sfora i Woo Boo Doo. Sławę zdobył jako współtwórca potęgi jazz-rockowej formacji Tie Break, która zalicza się do wąskiego grona kultowych polskich grup muzycznych. Wspólpracuje z czołówką jazzowej sceny i wieloma gwiazdami. Jest kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej.
Alan Kapołka – perkusista związany ze środowiskiem trójmiejskim, student perkusji jazzowej na Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie Adama Zagórskiego i Radosława Bolewskiego. Współtworzy takie zespoły jak ZIEMIA, Artificialice, El Topo, Grzegorz Kapołka Trio, Malina Midera Quartet. W swojej grze łączy elementy skrajne stylistycznie próbując stworzyć w ten sposób własny język. Laureat II miejsca w kategorii solista – instrumentalista podczas Blue Note Poznań Competition 2022 oraz Grand Prix (z zespołem ZIEMIA) na Jazz Juniors Competition 2022. Koncertował w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Austrii, Chorwacji i Norwegii. 

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Gitara i Blues, a Współgospodarzem Miasto Katowice. Zaproszenia na festiwal będą do odbioru w Radio Katowice, a bez zaproszeń festiwal będzie do obejrzenia na żywo na www.radio.katowice.pl.Zobacz także Radiowe Wydarzenia

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA