Nagrody POP SCIENCE. Ruszyło głosowanie

Nasza radiowa koleżanka Katarzyna Głuch-Juszkiewicz została nominowana do nagrody POP SCIENCE w kategorii: audycja radiowa/podcast naukowy za program i podcast pod tytułem Nauka Każdego Dnia. 

Wyróżnienie przyznawane jest osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę w trzech kategoriach ogólnopolskich, oraz dwóch regionalnych. O zwycięstwie zdecydują wszyscy głosujący z zachowaniem proporcji: 50% głosów internautów i 50% głosów Jury a głosowanie właśnie się rozpoczęło: slaskifestiwalnauki.pl/wybierzmy-wspolnie-laureatki-i-laureatow-nagrody-pop-science-2022.

Audycji Katarzyny Głuch-Juszkiewicz można słuchać codziennie o 11:40 na naszej antenie oraz na stronie podcastu: podcasty.radio.katowice.pl/category/nauka-kazdego-dnia/.  Jak mówi autorka, jej przygoda z nauką rozpoczęła się wiele lat temu. 


Link do głosowania słuchaczy znajduje się na stronie Śląskiego Festiwalu Nauki: slaskifestiwalnauki.pl/pop-science-2022-nominacje. Wyniki zostaną ogłoszone 4 grudnia w urodziny Radia Katowice. 

Nagroda POP Science zostanie wręczona po raz trzeci. Jest to jedna z trzech nagród przyznawanych w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Oprócz tej honorującej popularyzatorki i popularyzatorów nauki, wręczane są Śląska Nagroda Naukowa za osiągnięcia naukowe oraz nagrody w Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science. Sam festiwal jest jednym z największych wydarzeń popularnonaukowych w Polsce, a jego liderem jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. Szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbędzie się od 3 do 5 grudnia 2022 r. 

Autor: Anna Sojka /rs/


Radiowe Wydarzenia